Organomineral 12-12-12 (12 SO3)+15 OM

0 0 47
5 Aylar Önce

Organomineral 12-12-12 (12 SO3)+15 OM

Yapısında yüksek oranda Leonardit kaynaklı organik madde ve Humik+Fulvik asit ihtiva eden dört besinli kükürtlü 12-12-12 (12 SO3)+15OM gübresi toprağın verimlilik gücünü artırarak yüksek ve kaliteli ürün alınmasını sağlar.

Taban (toprak altı) gübresi olarak kullanıldığında su tutma kapasitesi az olan kumsal ve milli toprakların su tutmasını artırır, havalanması az olan killi toprakların kil paketleri arasını açarak havalanmayı sağlar. Yapısındaki Humik+Fulfik asitler toprağa verilen gübrelerdeki besin elementlerinin aşırı yağış ve sulama ile toprağın derinliklerine yıkanmasını önlediği gibi, toprakta bitkiler tarafından alınamaz formda olan besin elementlerini yarayışlı hale getirerek bitkiler tarafından alınmasını kolaylaştırır.

Başta şeker pancarı, mısır, pamuk, ayçiçeği, soya, kanola, yer fıstığı, patates gibi tarla bitkileri ile domates, biber, kışlık-yazlık sebzeler, bağ, zeytin, turunçgiller sert ve yumuşak çekirdekli meyveler ile kabuklu meyve ağaçlarının gübrelenmesinde emniyetle kullanılır.

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın!

Bu site çerez kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.